رفتن به نوشته‌ها

نحوه ساخت سایت تجارت الکترونیکی با Square Online: راهنمای گام به گام

Square Online Store set up: a how to guide

از بنیانگذار توییتر ، جک دورسی ، یک سازنده سایت DIY جدید به طور خاص برای تجارت الکترونیکی آمده است: Square Online (نباید با سازنده وب سایت Squarespace اشتباه گرفته شود). و از آنجا که Square Online به طور خاص تجارت الکترونیکی را دنبال می کند ، خرده فروشی هایی که می خواهند فروشگاه اینترنتی خود را باز کنند یک انتخاب وسوسه انگیز است.

اگر می خواهید برای شروع تجارت الکترونیک خود از آن استفاده کنید ، ابتدا باید بدانید که چگونه کار می کند. در این راهنما ، نحوه راه اندازی یک فروشگاه آنلاین با Square Online ، با دستورالعمل های گام به گام و تصاویر عملی را توضیح می دهیم تا گم نشوید. ما همچنین به شما می گوییم که چگونه سایت خود را طراحی کنید و نحوه استفاده از Square Online Checkout برای ایجاد پیوند تسویه حساب و پذیرش پرداخت بدون سایت تجارت الکترونیکی.

نحوه راه اندازی حساب

1. قبل از هر چیز دیگری ، باید یک حساب کاربری با Square Online ایجاد کنید. به صفحه اصلی Square Online بروید و بر روی شروع به صورت رایگان کلیک کنید یا یک فروشگاه آنلاین رایگان راه اندازی کنید.

اگر قبلاً یک حساب Square دارید ، می توانید با وارد کردن ساده ، یک فروشگاه آنلاین را با کتابخانه موجود خود راه اندازی کنید. کتابخانه موارد شما بین حساب Square و فروشگاه آنلاین همگام سازی خواهد شد.

هنوز نگران پرداخت نباشید – اگر هنوز مطمئن نیستید که Square Online برای شما مناسب است یا خیر ، یک نسخه رایگان وجود دارد که به شما امکان می دهد یک فروشگاه آنلاین ایجاد کنید و شروع به فروش کنید. اگر ویژگی های پیشرفته تری می خواهید ، Square Online سه برنامه پولی ارائه می دهد:

Professional — تبلیغات و بنر Square Online را از سایت شما پاک می کند و به شما امکان می دهد از دامنه سفارشی استفاده کنید
عملکرد – بررسی مشتری در سایت و ایمیل های سبد خرید رها شده را امکان پذیر می کند ، در صورتی که خودتان تحویل کالا را انجام می دهید ، به علاوه برچسب حمل و نقل با تخفیف
حق بیمه – هزینه معاملات را 0.3٪ ، تخفیف بهتر در نرخ حمل و نقل و قرائت دقیق تر در ماشین حساب نرخ حمل و نقل در زمان واقعی کاهش می دهد
عکس صفحه برنامه های پرداختی فروشگاه آنلاین اسکوئر
2. اطلاعات اصلی خود را – واقعاً زمینه های استاندارد – پر کنید و روی ادامه کلیک کنید. برای اطلاعات شخصی ، اطلاعات شغلی و سپس نوع کسب و کار از صفحه نمایش استفاده خواهید کرد.

همچنین برای تأیید هویت خود باید آدرس تجارت خود را وارد کنید ، اما آدرس خانه شما نیز قابل قبول است.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
3. اگرچه اختیاری است ، اما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد تجارت خود به Square Online بدهید تا آنها بتوانند طرح ها و پیشنهادهای طراحی را برای شما شخصی سازی کنند (در غیر این صورت می توانید هیچ یک از این موارد را برای من اعمال نکنید).

فروشگاه اسکوئر آنلاین نه فقط کالاهای فیزیکی ، بلکه غذا ، اشتراک دیجیتال ، کمک ها و خدمات را نیز سرو می کند. این گزینه ها برای کمک به کسب و کار شما در یافتن راه حل مناسب برای فروشگاه آنلاین شما هستند.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
4- آخرین قسمت تنظیم حساب Square Online شما انتخاب نوع سایت مورد نظر شماست. صفحه خرید تنها برای مارک های کوچک با تعداد کمی کالا ، صفحه قابل خرید اینستاگرام برای یکپارچه سازی مستقیم در شبکه های اجتماعی و بازاریابی محتوا و وب سایت کامل برای مارک های تجاری بلند پروازانه با طیف وسیعی از محصولات بهترین است.

اگر مشاغل شما در یکی از این دسته ها قرار دارد ، Square Online شما را راهنمایی می کند تا سایت خود را با ویژگی های مناسب ترین نیازهای تجاری خود راه اندازی کنید.

اگر به کمک نیاز دارید ، با کلیک بر روی “به من کمک کن” نظرسنجی سریع دیگری درباره کسب و کار شما ارائه می شود. بسته به پاسخ های شما ، Square Online یکی را پیشنهاد می کند.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
نحوه طراحی فروشگاه اینترنتی خود

1. حساب شما راه اندازی شده است ، بنابراین زمان شروع ساخت سایت شما فرا رسیده است. شما می توانید به ویرایشگر سایت در صفحه Online Overview ، جایی که تنظیمات حساب از مراحل قبلی شما را از بین می برد ، دسترسی پیدا کنید. اگر تازه وارد سیستم می شوید ، می توانید از طریق داشبورد اصلی خود با کلیک روی نماد آنلاین در منوی کشش سمت چپ به نمای کلی آنلاین دسترسی پیدا کنید.

2. برای شروع کار بر روی سایت خود ، روی پنجره کشویی طراحی وب سایت خود کلیک کنید و سپس طراحی کنید. متناوباً ، می توانید روی ویرایش سایت نزدیک به بالا کلیک کنید.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
3. با این کار یک موتور روی صفحه برای طراحی فروشگاه آنلاین شما ظاهر می شود. بعداً می توانید در این صفحه ، ویرایشگر اصلی Square Online ، همه انتخاب های خود را تغییر دهید. بنابراین فشاری برای درست کردن آن در اولین بار وجود ندارد.

به سادگی از منوی سمت چپ ویژگی های مورد نظر خود را در صفحه اصلی خود انتخاب کنید ، از جمله توصیفات ، فرم تماس و برجسته سازی برخی از محصولات. بعد از پایان کار ، روی «بعدی» کلیک کنید.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
4- اکنون می توانید لوگوی خود را بارگذاری کنید ، که به طور پیش فرض در گوشه بالا سمت چپ سایت شما قرار می گیرد. اگر هنوز آرم ندارید ، می توانید در مورد دریافت یک آرم با طراحی حرفه ای اینجا بیاموزید.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
5. آخرین مرحله از پردازنده ، انتخاب های کلی سبک در مورد قلم و رنگ بندی خود است. وقتی آماده شدید ، در گوشه بالا سمت راست روی Finish کلیک کنید.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
6. پس از راه اندازی سایت در حال بارگذاری ، در مورد نام دامنه شما یک پیام با سه گزینه ظاهر می شود:

از Square Online یک دامنه بخرید
از دامنه ای که در جای دیگر خریداری کرده اید استفاده کنید
از یک زیر دامنه رایگان از Square Online استفاده کنید
مارک های جدی دامنه خود را می خواهند ، هم برای شناخت مشتری و هم برای مزایای سئو. اما مارک های کوچک با بودجه محدود نمی توانند با یک زیر دامنه رایگان از Square Online بحث کنند ، این بدان معنی است که پس از نام سفارشی شما .square.site آمده است.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
7. اگرچه راه اندازی در دسترس بسیار مفید است ، شما هنوز هم می خواهید بقیه سایت خود را سفارشی کنید تا به نظر یک الگوی عمومی و خارج از جعبه نباشد. در صفحه ویرایش ، منوی پیمایش را در سمت چپ صفحه با تمام گزینه های خود مشاهده خواهید کرد.

برای ویرایش ، می توانید مستقیماً بر روی قسمت پیش نمایش در سمت راست کلیک کنید ، یا توسط مورد مربوطه در منوی سمت چپ به آن قسمت بروید. در هر صورت ، یک طرح کلی آبی در اطراف منطقه ای که انتخاب کرده اید در پیش نمایش مشاهده خواهید کرد. همچنین هنگام حرکت روی نماد ، با کلیک روی بیضیات (سه نقطه) ، یک گزینه ویرایش سریع برای انتقال یا حذف هر بخش دارید.

بیایید یک برش صحبت کنیم

در مورد آنچه که هر یک از آن بخش ها انجام می دهد.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
سرتیتر
در اینجا محلی است که شما قسمت بالای صفحات وب خود را سفارشی می کنید. می توانید پیوندهای ناوبری را به بخشهای خاص محصول اضافه کنید ، آرم خود را تعویض یا ویرایش کنید ، پس زمینه رنگ را تغییر دهید ، دکمه های خاصی اضافه کنید ، آیکون اضافه کنید و طرح را تغییر دهید (به عنوان مثال ، آرم در سمت چپ ، آرم در سمت راست و غیره).

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
بنر اصلی
در اینجا می توانید تصویر پس زمینه خود را برای بنر اصلی تنظیم کنید (و برای خواندن آن را سبک یا تیره کنید). همچنین می توانید عنوان اصلی و دکمه اصلی دعوت به عمل خود را سفارشی کنید – فقط کافی است روی متن موجود در پیش نمایش کلیک کنید تا ویرایش شود.

اگر قرار دادن بنر پیش فرض را دوست ندارید یا اصلاً آن را نمی خواهید ، می توانید موارد موجود در بخش طرح و رنگ را به همراه رنگ پس زمینه ویرایش کنید.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
امکانات
بسته به اینکه کدام ویژگی ها را در مرحله پردازش انتخاب کرده اید ، می توانید ویژگی های اینجا را ویرایش کنید. به عنوان مثال ، ما انتخاب کردیم “موارد ویژه” را در صفحه اصلی خود قرار دهیم ، بنابراین در اینجا می توانیم موارد آن را ویرایش کنیم ، همچنین متن و رنگ عنوان را ویرایش کنیم.

پاورقی
درست مانند Header ، این بخش به شما امکان می دهد پاورقی خود را از جمله گزینه هایی برای منوهای پیمایش ، ویرایش متن “حق چاپ” و -خیلی مهم – آیکون های شبکه های اجتماعی خود را سفارشی کنید. مانند سایر بخشها ، روی فیلد موجود در منوی سمت چپ یا قسمت مربوطه در پیش نمایش در سمت راست کلیک کنید.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
مارک فوتر
نام تجاری Footer footer فقط برای نسخه رایگان وجود دارد (حساب های پولی آرم Square ندارند). فقط می توانید رنگ پس زمینه را تغییر دهید.

بخش را اضافه کنید
این ابزار مفید به شما امکان می دهد عناصری را به صفحه خود اضافه و حذف کنید. برای مبتدیان ، در صورتی که آنچه را که در مراحل پردازش انتخاب کرده اید دوست ندارید ، می توانید ویژگی های موردنظر خود را در صفحه اصلی خود انتخاب کنید. اما اگر می خواهید خلاق باشید ، می توانید بخشهای سفارشی را اضافه کنید ، مثلاً اگر فقط یک متن ، ویدیو یا یک چرخ و فلک تصویر می خواهید. به طور خاص ، می توانید اضافه کنید:

پیامک
متن و تصویر
درباره ما
ماموریت ما
توصیفات مشتری
گالری عکس (با گزینه چرخ فلک و سایر طرح ها)
ویدئو
قرار دادن کد
قرار دادن PDF
فرم ها (مخاطب ، RSVP ، درخواست ها و غیره)
اشتراک ایمیل (دکمه تماس برای عمل)
مکان و ساعتها
خوراک RSS
طراحی سایت
این بخش جایی است که می توانید گزینه های طراحی سبک خود را برای رنگ ها ، قلم ها و سبک های دکمه تغییر دهید. با کلیک بر روی نمادی که به نظر می رسد مانند یک لغزنده کنترلی در گوشه بالا سمت راست است ، می توانید گزینه های پیشرفته را در اینجا ویرایش کنید.

اگرچه گزینه های طرح رایگان محدود هستند ، اما اگر برنامه Premium دارید می توانید فونت های خود را در قسمت Advanced font options آپلود و استفاده کنید.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
سایر کنترل های مفید
در منوی بالای پیمایش ، کنترل های اضافی وجود دارد که برخی از آنها برای ایجاد جلوه شخصی فروشگاه آنلاین شما مفید هستند.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
صفحه:… — بین صفحات وب جهت ویرایش حرکت کنید
+ Add — میانبر برای افزودن صفحات ، بخشها ، موارد یا دسته های جدید
دسک تاپ / موبایل – نمادی که به نظر می رسد یک دسک تاپ / تلفن هوشمند است ، قالب دستگاه را برای پیش نمایش تغییر می دهد
واگرد / انجام مجدد – عملکرد قبلی را واگرد یا دوباره انجام دهید
راهنماها – مدیر مرحله به مرحله فروشگاه Square Square را بررسی کنید
پیش نمایش — پیش نمایش سایت خود را بدون منوی ویرایش مشاهده کنید
انتشار – همه تغییرات جدید در نسخه زنده را منتشر می کند
وقتی فروشگاه Square Online شما برای عموم آماده شد ، روی انتشار کلیک کنید و تا چند ثانیه دیگر آنلاین خواهد شد. همیشه می توانید بعداً تغییراتی ایجاد کنید ، بنابراین فشاری ایجاد نکنید

نحوه افزودن محصولات

1. از نمای کلی آنلاین ، بر روی موارد> کتابخانه مورد کلیک کنید یا روی افزودن مورد در راهنمای تنظیمات کلیک کنید.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
2. کتابخانه مورد شما جایی است که می توانید همه موارد بارگذاری شده خود را مدیریت کنید ، اما در ابتدا خالی خواهد بود. برای افزودن اولین محصول خود بر روی Add item کلیک کنید.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
3. صفحه افزودن مورد کاملاً خود توضیحی است. تمام قسمتهای فرم محصول خود ، از جمله عکسهای محصول را پر کنید. شما گزینه هایی برای SKU ، تکمیل ، تغییرات محصول و SEO دارید.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
در اینجا گزینه های زیادی وجود دارد که به اندازه اطلاعات Item قابل توضیح نیستند ، بنابراین بیایید نگاهی دقیق به آنچه می توانید انجام دهید بیاندازیم.

رسانه – با کلیک روی + افزودن انواع رسانه های دیگر می توانید فایلهای gif و عکسهای 360 عکس را بارگذاری کنید.
قابل مشاهده بودن – اگر می خواهید برای محصولی که هنوز برای فروش در دسترس نیست ، پیش نویس تهیه کنید ، می توانید “غیرقابل دسترس” را انتخاب کنید. انتخاب Hidden به معنای این است که این محصول برای خرید در دسترس است ، اما فقط برای کسانی که پیوند را دارند.
Fulfillment — گزینه های حمل و تحویل را در اینجا ویرایش کنید. همچنین شما می توانید کالایی را به عنوان معاف از مالیات فروش تنظیم کنید.
تغییرات – قیمت های فردی ، SKU و وزن را برای تغییرات محصول مانند اندازه یا رنگ تعیین کنید.
دستورالعمل تصویر در مورد چگونگی

برای راه اندازی فروشگاه Square Online
اصلاح کننده ها – در یک فروشگاه Square Online ، اصلاح کننده ها از این نظر که نسخه های مختلفی از محصول را به مشتریان ارائه می دهند ، شبیه انواع محصولات هستند. با این حال ، تفاوت عمده این است که اصلاح کننده ها بر سطح سهام تأثیر نمی گذارند و می توانند برای هر محصولی اعمال شوند. اصلاح کننده ها ویژگی هایی مانند حکاکی شخصی یا در صورت فروش مواد غذایی هستند ، گزینه هایی مانند “تند” یا “وگان”. همچنین می توانید قیمت های سفارشی را روی تعدیل کننده ها تنظیم کنید.
بهینه سازی موتور جستجو (SEO) – متن را برای موتورهای جستجو ویرایش کنید ، از جمله لینک ثابت ، عناوین جستجوگرها و توضیحات جستجوگرها.
پس از پایان کار ، روی ذخیره در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. سپس محصول به کتابخانه مورد شما اضافه می شود و شما آزاد هستید محصول دیگری اضافه کنید.

لمس های نهایی

در حالی که ما اصول راه اندازی فروشگاه Square Online را بیان کردیم ، هنوز اقدامات ثانویه دیگری وجود دارد که می توانید در صورت راحتی از آنها مراقبت کنید.

برای مبتدیان ، برای دریافت پرداخت باید حساب خود را تأیید کنید. هنگامی که سایت خود را برای اولین بار منتشر کردید ، در نمای کلی آنلاین خود فوری مشاهده می کنید که از شما می خواهد “تنظیم حساب Square خود را تکمیل کنید”. در غیر این صورت ، شما یک مورد هویت خود را در راهنمای راه اندازی خود با دکمه ای برای تأیید اکنون مشاهده خواهید کرد. از شما خواسته می شود اطلاعات شخصی بیشتری از جمله شماره تأمین اجتماعی و حساب بانکی ارائه دهید.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
همچنین از نمای کلی آنلاین ، به وب سایت> تنظیمات عمومی بروید تا مناطقی مانند زبان سایت ، دامنه ، favicon ، محافظت از گذرواژه یا لغو انتشار سایت خود را تغییر دهید.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
اگر می خواهید تبلیغات فروش مانند کوپن ها و کارت های هدیه را فعال کنید ، به برگه مورد در سمت چپ بروید. اگر حساب Performance یا Premium دارید ، می توانید بررسی محصولات را نیز در اینجا مدیریت کنید.

همه اطلاعات تجزیه و تحلیل خود را در برگه Insights در سمت چپ نیز پیدا خواهید کرد. این داده ها در مورد ترافیک ، مراجعه ، خرید و فروش ، سبد خرید و کوپن و سایر اطلاعات برای کمک به شما در تصمیم گیری بهتر در مورد تجارت نشان می دهد.

Square Online همچنین به برخی از برنامه های شخص ثالث مانند MailChimp یا Ecwid اجازه می دهد. می توانید به این موارد در تب Apps دسترسی پیدا کنید ، یا انتخاب را مستقیماً در Square App Marketplace انجام دهید.

سرانجام ، برگه تنظیمات دارای بسیاری از ویژگی های مفید است:

عمومی – اطلاعات تماس ، واحد اندازه گیری (متریک در مقابل امپریال) و ورودی برای کدهای ردیابی را ذخیره کنید.
موارد – گزینه های پیشرفته برای نمایش موارد ، از جمله نسبت تصویر مورد و شاخص ها برای “در فروش” یا “موجود نیست”
پرداخت – گزینه های پرداخت و سیاست های فروشگاه خود را دقیق تنظیم کنید
تنظیم ایمیل – جزئیات ایمیل های مارک دار خود را مانند تأیید سفارش ویرایش کنید
Carts Abandoned – این ویژگی برای حسابهای عملکرد یا Premium است که ایمیلهای سبد خرید متروکه را ارسال می کند
حمل و نقل – با ویژگی های سفارشی ، ویژگی های حمل و نقل خود را مدیریت کنید
وانت و تحویل — جزئیات ویژگی های وانت و تحویل ، از جمله خدمات تحویل شخص ثالث را مدیریت کنید.
مالیات – ابزاری مفید برای کمک به شما در تنظیم مالیات فروش فوق العاده پیچیده
اینها همه عملکردهای اصلی هستند که برای شروع کار با فروشگاه Square Online خود باید بدانید ، اما هنوز هم گوشه وکنارهای زیادی وجود دارد که باید آنها را کشف کنید ، به خصوص اگر برنامه پرداختی سطح بالایی دارید. پس از فعال شدن سایت خود ، کمی جستجو کنید تا ببینید چه چیزی کشف می کنید.

نحوه راه اندازی Square Online Checkout

آخرین موردی که قابل ذکر است Square Online Checkout ، یکی از ویژگی های Square Online است که به شما امکان می دهد پیوندی به یک صندوق امن برای فروش سریع رعد و برق در شبکه های اجتماعی ، ایمیل یا جاسازی شده در وب سایت های دیگر ایجاد کنید.

پس از اینکه فروشگاه Square Online خود را منتشر کردید ، راه اندازی Square Online Checkout آسان است.

1. از داشبورد مربع خود (با نمای کلی آنلاین خود یکسان نیست) ، از فهرست سمت چپ روی Online Checkout کلیک کنید. اگر منوی خروج سمت چپ را نمی بینید ، روی نماد همبرگر در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
2. روی موردی که می خواهید برای آن پیوند ایجاد کنید کلیک کنید. (اگر می خواهید پیوند اصلی ایجاد کنید ، روی پیوند ایجاد پرداخت در بالا سمت راست کلیک کنید.)

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
3. با کلیک بر روی مورد ، یک منو از سمت راست با تمام گزینه های شما برای پرداخت آنلاین بیرون می آید. برای دریافت پیوند مستقیم محصول به صندوق ، کافیست روی کپی کنار «پیوند» کلیک کنید. همچنین می توانید یک کد QR منحصر به فرد یا یک کد تعبیه شده برای یک دکمه در وب سایت دیگری ایجاد کنید ، همچنین یک لینک مستقیم به پرداخت آن محصول در Facebook یا Twitter ارسال کنید.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
4- در زیر گزینه های Square Online Checkout ، می توانید ظاهر دکمه پرداخت یا جزئیات محصول را برای یک روش سریع تر برای پذیرش پرداخت ، سفارشی کنید.

دستورالعمل تصویر مربوط به نحوه راه اندازی فروشگاه Square Online
مطمئن نیستم از کجا شروع کنم؟ یک کارشناس فروشگاه Square Online استخدام کنید

راه اندازی Square Online هر چقدر آسان باشد ، اگر یک طراحی تجارت الکترونیک خیره کننده و سفارشی می خواهید که حرفه ای به نظر برسد و فروش را افزایش دهد ، باید به طور کلی درباره طراحی وب کمی بدانید.

طراحی وب سایت خودتان ممکن است دلهره آور به نظر برسد. به همین دلیل Square Online و 99designs با هم همکاری می کنند تا شما را با کارشناسان طراحی تجارت الکترونیکی مرتبط کنند. نگاهی بیندازید تا ببینید چگونه می توانید یکی را برای فروشگاه خود استخدام کنید.

به عنوان مثال ، کارشناسان طراحی Square Online توانستند به Bibi’s Bakery & Cafe کمک کنند تا در مدت زمان کوتاهی وب سایت مناسبی را برای نیازهایشان بدست آورد.

https://99designs.com/blog/web-digital/square-online-store-how-to/

منتشر شده در آموزش طراحی سایت

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *