رفتن به نوشته‌ها

9 روند طراحی برنامه غیر منطبق برای سال 2022

با پایان یافتن سال 2021، تعداد زیادی از گرایش های طراحی اپلیکیشن جذاب در افق وجود دارد. جامعه طراحی ما 9 روند طراحی برنامه هیجان انگیز را برای سال 2022 گرد هم آورده است. این روندها شامل تجسم داده های رنگارنگ، پیمایش چند جهته، تصاویر بی حد و حصر و موارد دیگر است. برنامه‌ها به روش‌های غیر متعارفی در حال تکامل هستند، که چیزی کمتر از آن چیزی است که در دو سال گذشته غیرمعمول بود. بدون هیچ مقدمه ای، بیایید وارد آن شویم!

Water supplier app design

9 روند طراحی اپلیکیشن که باید در سال 2022 منتظر آن باشیم:

تصویرسازی بی حد و حصر
منوها و گالری های نامتقارن
مرزها ویژگی ها را مشخص می کنند
الگوهای کروی انتزاعی
تراز متن غیر متعارف
ناوبری چند جهته
طراحی اپلیکیشن بروتالیست
صفحه نمایش های شفاف لایه ای
برنامه های فوق العاده

1. تصویرسازی بی حد و حصر

تصاویری که در برنامه‌ها می‌بینیم، مانند عکس‌های محصول، به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در مقیاس دقیقه قابل مشاهده باشند. پس چگونه می توانند احساس بی حد و مرزی کنند؟

برای قرار دادن صفحه‌نمایش‌های کوچک‌تر در تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها، برنامه‌ها روش‌های مختلفی را برای تعامل با تصاویر امکان‌پذیر می‌کنند: انیمیشن‌ها، پاننگ و بزرگ‌نمایی. برای برنامه های تجارت الکترونیک و خرده فروشی، دیگر نیازی نیست محصولات در یک مربع یا مستطیل قرار بگیرند. در عوض، آنها بی حد و حصر به نظر می رسند و با پس زمینه ادغام می شوند که گویی در میان دیگر عناصر طراحی برنامه شناور هستند. این به کاربر تجربه بسیار منسجم تری را هنگام استفاده از برنامه ارائه می دهد و طراحی برنامه را یکپارچه می کند.

این سبک از تصاویر اغلب به صورت جزئی یا برش خورده برای نمایش جزئیات بیشتر نشان داده می شود. و اگر می خواهید یک قدم فراتر بروید، می توانید این انتخاب سبک را با لایه های مختلف تعامل ترکیب کنید. برای مثال، می‌توانید از واقعیت افزوده در یک اپلیکیشن تجارت الکترونیکی که مبلمان یا لوازم خانگی را می‌فروشد، استفاده کنید تا کاربران بتوانند تصور کنند که محصولات در خانه‌هایشان چگونه به نظر می‌رسند.

2. منوها و گالری های نامتقارن

استفاده از عدم تقارن در طراحی و چیدمان، تمرکز حول عناصر خاصی را در یک برنامه ایجاد می کند. اغلب اوقات چشم افراد هنگام پردازش اطلاعات بصری و ایجاد طراحی نامتقارن می تواند با جریان بصری مخاطب جریان یابد، جهت خاصی حرکت می کند. در سال 2022، شاهد هستیم که طراحان عضلات نوآوری خود را خم می‌کنند تا از احساس صیقلی برنامه‌های متقارن، به‌ویژه برای برنامه‌هایی با گالری‌های چند محصولی، مانند برنامه‌های تجارت الکترونیک، جلوگیری کنند.

طراحی اپلیکیشن نامتقارن
طراحی مدل برنامه تجارت الکترونیک مد نامتقارن، توسط تاراس میگولکو از طریق Dribbble.
طراحی اپلیکیشن نامتقارن
ماکت فروشگاه کفش نایک توسط فیروزا ابراهیموا از طریق Behance.
استفاده از طراحی نامتقارن می تواند به تقویت هویت منحصر به فرد برند شما کمک کند و ظاهری تازه و سرگرم کننده را در منو یا گالری شما به ارمغان بیاورد. از طریق اختلال در الگوها توجه مخاطبان شما را به خود جلب می کند و چیزی متفاوت از هنجار در طراحی ارائه می دهد.

طراحی اپلیکیشن نامتقارن
طراحی توسط ساجون اسلام، ردوان احمد و عبدالرحمن ریحان از طریق Behance
طراحی اپلیکیشن نامتقارن
گالری نامتقارن، اثر Si Thu A.
طراحی اپلیکیشن نامتقارن
طرح های نامتقارن تاثیرات ماندگارتری ایجاد می کنند. طراحی توسط Sajon برای Orix Agency از طریق Dribbble.

3. مرزها ویژگی ها را تعریف می کنند

حاشیه ها به سازماندهی اطلاعات در طراحی اپلیکیشن کمک می کنند. با افزودن یک ضربه ساده به اطراف هر عنصر، مرزها به عنوان جداکننده عمل می کنند تا یک ساختار سلسله مراتبی برای هدایت بیننده ایجاد کنند. آنها فضایی را برای هر سرصفحه، تصویر یا دکمه مشخص می کنند و به آنها اجازه تنفس می دهند.

طراحی اپلیکیشن
پر از حاشیه: طراحی اپلیکیشن توسط Ksenia Zlotnikova، از طریق Behance.
طراحی اپلیکیشن
توسط لوسیا وگا و لوسیانا آلمادا، از طریق Behance.
مرزها نیز مدرسه بسیار قدیمی هستند. در محاسبات، رابط‌های گرافیکی قبلی مانند Macintosh System 6 اپل (منتشر شده در سال 1988) و Microsoft Windows 3.1 (منتشر شده در سال 1992) بی‌وقفه از حاشیه‌ها برای جداسازی بصری عناصر، مانند فلش‌های اسکرول، دکمه‌ها و پنجره‌ها استفاده می‌کردند. با ارجاع نامحسوس به این دوره از طراحی دیجیتال اولیه، بسیاری از برنامه‌ها از طریق رنگ‌های نوستالژیک به کاربران متصل می‌شوند.

طراحی اپلیکیشن با حاشیه
طراحی اپلیکیشن توسط ویکتوریا هورباخ
طراحی اپلیکیشن دارای حاشیه
طراحی مسطح و سکته مغزی عناصر را به صورت بصری سازماندهی می کند، توسط Ajay Shekhawat، از طریق Dribbble.
طراحی اپلیکیشن
طراحی اپلیکیشن توسط غلام رسول، از طریق Dribbble.

4. الگوهای کروی انتزاعی

الگوهای دایره ای و کروی در همه جا حضور دارند. از تخم‌ها گرفته تا سیاره‌ها و گنبدها، این شکل‌ها در همه جا در اجرام طبیعی و مصنوعی وجود دارند. بخشی از جذابیت آنها سیال بودن آنها است و هنگامی که در طراحی دیجیتال استفاده می شود، دایره ها به عنوان تجربه ای جذاب و نرم به طرح ها می بخشند.

طراحی اپلیکیشن کروی طرح دار
طراحی اپلیکیشن کتابخوان روشنگرانه توسط مهویش اقبال از طریق Behance.
در سال 2022، شاهد هستیم که طراحی اپلیکیشن‌ها این اولویت را برای شکل‌های گرد یک جهش بیشتر می‌کنند. بسیاری از آنها دایره ها را در تصاویر و پس زمینه ها ترکیب می کنند. آن‌ها با تضاد دایره‌هایی با زیگزاگ‌ها و رنگ‌های روشن، به مضامین انتزاعی، عجیب و غریب و نوستالژیک طراحی ممفیس دهه 1980 متمایل می‌شوند.

می‌توانید با الگوهای دایره‌ای انتزاعی بازی کنید تا در پس‌زمینه عمق ایجاد کنید و شخصیت برند را به برنامه خود اضافه کنید. گزینه دیگر این است که طرح های کروی خود را متحرک کنید تا نشان دهنده تغییرات حالت در سفر کاربر یا نشان دادن پیشرفت در طول یک جریان کار باشد.

انیمیشن طراحی اپلیکیشن کروی
انیمیشن سواری رنگارنگ با استفاده از کره، توسط گرگوری ریاگوزوف برای Cuberto، از طریق Dribbble.
طراحی اپلیکیشن با دایره ها
توسط غلام رسول از طریق دریبل
طراحی اپلیکیشن با دایره ها
توسط Layo از طریق Dribbble

5. تراز متن غیر متعارف

یکی دیگر از گرایش‌های طراحی اپلیکیشن که در آزمایش‌های 2022 با طرح‌بندی کپی سر و صدا خواهد کرد. برای آن دسته از مخاطبانی که از چپ به راست می خوانند، طراحان طرح های غیر متعارفی را ایجاد می کنند که دارای متنی با تراز عمودی و مورب است. با به چالش کشیدن روشی که کاربران به طور سنتی متن را در طراحی برنامه تجربه می کنند، طراحان از کپی استفاده می کنند تا با سایر عناصر برنامه ترکیب شوند، مانند تصاویر آن همانطور که در مثال پایین سمت چپ می بینید.

طراحی برنامه جدید تراز متن غیر متعارف
طراحی اپلیکیشن توسط Taras Migulko، از طریق Dribbble
با تراز متن غیرمعمول معمولاً آزمایش با فاصله، حروف کوچک و فونت انجام می شود. مثال سمت چپ زیر را در نظر بگیرید، که ورود کاوشگر فضایی وویجر 1 به فضا در سال 1977 را جشن می‌گیرد. از تاکتیک‌هایی مانند اینها برای غوطه‌ور کردن کاربر در مدار خود استفاده می‌کند و احساس حضور در فضا را از طریق هم‌ترازی متن موضوعی و استفاده از نمادها تقویت می‌کند. .

طراحی غیر متعارف اپلیکیشن
استفاده منحصر به فرد از ردیابی، از طریق پیامی از زمین.
طراحی غیر متعارف اپلیکیشن
روشی غیرمتعارف و در عین حال سرگرم کننده برای نمایش طراحی texApp توسط Lucía Vega و Luciana Almada، از طریق Behance.
طراحی اپلیکیشن با تراز عمودی متن
موکاپ هایی که از متن عمودی به عنوان مسیریابی استفاده می کنند، توسط غلام رسول، از طریق Dribbble.

6. ناوبری چند جهته

بهترین برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها، از نظر قابلیت استفاده، استفاده از آنها را بصری می‌سازند. ناوبری چند جهته یک راه بصری برای ساده کردن جریان ها و تعاملات پیچیده است. این طرح ها به جای پیمایش ساده به بالا و پایین در میان ویژگی ها، en

کاربران را شهامت کنید تا آگاهانه تر با برنامه تعامل داشته باشند. گنجاندن لغزنده های افقی در میان نمایشگرهای پیمایش عمودی، سفری جالب تر و به یاد ماندنی برای کاربر ایجاد می کند.

این یک روند بسیار محبوب برای برنامه هایی با چندین محصول یا نمایه است. کسانی که دارای پادکست، موسیقی یا رسانه های اجتماعی هستند باید از این نقطه پرش کنند تا محتوا را غنی کنند و به کاربر اجازه دهند واقعاً خود را در طراحی ها گم کنند.

https://en.99designs.fr/blog/trends/app-design-trends/

منتشر شده در آموزش طراحی سایت

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *